Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

USŁUGI SPECJALISTYCZNE

Specjalistyczne usługi sprzątania wykonywane są przez doświadczonych pracowników wyposażonych w odpowiedni sprzęt i środki. Nasza firma sprzątająca wszystkie prace wykonuje w taki sposób, żeby były one jak najmniej uciążliwe dla klienta. Ustalamy precyzyjnie termin wykonania usługi oraz czas jaki jest niezbędny do jej wykonania.

 •  Konserwacja i zabezpieczenie różnego rodzaju powierzchni twardych(Krystalizacja polimeryzacja, akrylowanie, renowacja itp.)

 Akrylowanie (Polimeryzacja) - jest to proces nakładania twardych powłok w celu zabezpieczenia podłóg, posadzek.

Proces rozpoczynamy od maszynowego doczyszczenia posadzki w celu usunięcia pozostałości starej warstwy zabezpieczającej. Następnie na wyschniętą podłogę nakładamy nowe warstwy polimeru, czekamy do całkowitego wyschnięcia i polerujemy by utwardzić powłokę.

Zalety polimeryzacji:

 • przedłużenie żywotności posadzki,
 • zabezpieczenie posadzki przed zarysowaniami, uszkodzeniami mechanicznymi,
 • zabezpieczenie przed wnikaniem brudu,
 • znacząca poprawa efektu wizualnego,
 • efekt antypoślizgowy i antystatyczny.

 Renowacja i konserwacja kamieni:

 • impregnacja, krystalizacja marmurów i granitów,
 • impregnacja, czyszczenie i renowacja piaskowców,

Krystalizacja jest najlepszą metodą zabezpieczania posadzek marmurowych, bardziej trwałą niż woskowanie, teflonowanie, akrylowanie lub nakładanie powłok polimerowych. Krystalizacja nie tworzy powierzchownej warstwy powłoki na posadzce, która z czasem ulega stopniowemu wycieraniu się, lecz poprzez reakcję termochemiczną łączy się bezpośrednio z marmurem i wnika utwardzając go. Po zastosowaniu metody krystalizacji marmur jest nieporównywalnie twardszy, odporny na uszkodzenia, ma głębszy i naturalny połysk, zachowuje właściwości antypoślizgowe.

Krystalizacja jest to proces, który prowadzi do uformowania na powierzchni cienkiej, kryształo-podobnej warstwy, za pomocą reakcji termo-chemicznej. Zalecany jest do posadzek z marmuru, konglomeratu, trawertynu, wapienia i granitu. Po krystalizacji uzyskujemy głęboki i trwały poler. Posadzka jest całkowicie zabezpieczona i antypoślizgowa.

 

 • Mycie okien (wewnątrz i na zewnątrz wysokościowe) metodą alpinistyczną, za pomocą podnośnika koszowego
 • Pranie wykładzin dywanowych metodą ekstrakcyjną lub szamponowania i suchej piany

 Metoda ekstrakcyjna bywa nazywana również czyszczeniem natryskowo-ssącym.W odróżnieniu od innych metod (np. szamponowania) przy ekstrakcji stosuje się środki niskopieniące, które nie pozostawiają na wykładzinie osadu. Dzięki temu wykładzina nie ulega szybszemu zabrudzeniu po jej upraniu. Powstanie na wykładzinie osadu spowoduje bowiem szybkie jej ponowne zabrudzenie. Stąd bierze się przekonanie wielu klientów, że wykładzina była czysta do chwili pierwszego czyszczenia.

Czyszczenie ekstrakcyjne składa się z dwóch, lub trzech faz (po wstępnym gruntownym odkurzaniu, szczotkowaniu i odplamianiu): 

 1. Rozpuszczenia brudu wstępnym spryskaniem – czyszczenie wstępne i ewentualne szorowanie maszynowe
 2. Pranie zasadnicze polegające na płukaniu wykładziny wodą ze specjalnym środkiem za pomocą maszyny natryskowo – ssącej.
 3. Dodatkowe odplamianie

Przed praniem ekstrakcyjnym wykładzina jest dokładnie wytrzepana odkurzaczem ze specjalną szybkoobrotową szczotką.

W odróżnieniu od innych metod po czyszczeniu ekstrakcyjnym ewentualny osad chemii na wykładzinie jest minimalny, a wilgotność wykładziny powinna być znacznie mniejsza.

 Zalety ekstrakcji

 1. Bardzo duża skuteczność prania nawet mocno zabrudzonych wykładzin
 2. Brak osadu po środkach chemicznych
 3. Brak konieczności odkurzania na sucho po czyszczeniu
 4. Umiarkowany czas schnięcia oraz brak ryzyka osłabienia struktury wykładziny

 Metoda szamponowania i suchej piany. Metoda jest zabroniona na wykładzinie typu Flotex. W przypadku wykładzin tkanych i tuftowanych o ciętym runie nie wolno używać maszyn jednotarczowych, a zamias tego wykorzystać rzadkie dość maszyny ze szczotkami walcowymi. Po satysfakcjonującym rozpuszczeniu brudu należy bezwzględnie odessać nadmiar wilgoci odkurzaczem pracującym na mokro, zapewnić właściwe warunki do całkowitego jej wyschnięcia, a następnie usunąć skrystalizowane pozostałości na sucho. Zaniedbanie tych procedur prowadzi do szybkiego budowania na wykładzinie osadu brudu i chemii. Metoda bardzo dobrze sprawdza się na wykładzinach supełkowych, oraz igłowanych. Ze względu na kwaśny odczyn szamponu metoda ta nie niszczy impregnatu na wykładzinie. Przy szamponowaniu należy pamiętać o ryzyku rozwarstwienia, skurczenia lub falowania wykładzin podobnie jak przy czyszczeniu ekstrakcyjnym. Można powiedzieć, że ryzyko jest nawet większe, ze względu na najsilniejsze przemoczenie wykładziny. Takie ryzyko nie występuje raczej przy czyszczeniu metodą suchej piany, jeśli faktycznie tylko ograniczona ilość piany trafia na wykładzinę

 

 •   Kompleksowa usługa porządkowa imprez masowych
 •   Sprzątanie pobudowlane, poremontowe
 •   Wycinka drzew i krzewów wraz z frezowaniem pni
 •   Odśnieżanie dachów

 

akrylowanie podłóg Łódź

polimeryzacja podłóg świętokrzyskie

akrylowanie podłóg Warszawa

powłoki ochronne na posadzkach świętokrzyskie